Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi kaza sigortası, olması muhtemel bir kaza halinde, sigortalının vefat ve sürekli sakatlık risklerini bir yıl süreyle güvence altına alan bir sigorta çeşididir. Aynı zamanda bu poliçe sigortalının seçmiş olduğu limitler dahilinde kaza sonucu oluşabilecek tedavi masraflarını ve çalışamadığı günlerin maddi kayıplarını da kapsamı altına alır.

Herhangi bir vefat veya sakatlık halinde, sigortalının bakmakla yükümlü olduğu kişilere veya ailesine karşı sorumluluklarını gerçekleştirebilmesi ferdi kaza sigortası ile mümkün olabilir.

Ferdi kaza sigortasını birçok nedenden dolayı almayı düşünebilirsiniz.

Ferdi kaza sigorta poliçesiyle, bir kaza durumunda tedavi giderleri için sigorta şirketi sizin adınıza bu giderleri ödeyebilir.

Ferdi kaza sigortası parasal bir varlığı temsil eder. Vefat edenin varislerine bıraktığı nakit para, banka hesabı vb diğer varlıkları gibi ferdi kaza sigortası da para yerine geçen bir değerdir.

Ferdi kaza sigortasında yatırdığınız değere karşılık olarak elde edebileceğiniz değer çok daha büyüktür. Böylece sevdiklerinizin mutluluğunu ve huzurunun sürekliliğini sağlayabilirsiniz.